Szabadon engedték a halálra ítélt iráni rappert
Dalaiban bátran bírálta Irán vezetőit a rapper, akit még 2022-ben tartóztattak le.
Dalaiban bátran bírálta Irán vezetőit a rapper, akit még 2022-ben tartóztattak le.
Az iráni elnök hangsúlyozta, a kormánynak nincs köze ezen tervekhez.
Sorsdöntőnek bizonyulhatnak a következő hetek Modzstaba Khamenei, a legfőbb vallási vezető fia számára és Irán politikai irányát tekintve. A jövő meglepetéseket is tartogathat.
Toomaj Szalehi dalaiban nyíltan kiállt a Mahsza Amini halála miatt tüntetők mellett.
A nők elleni rendszerszintű elnyomás és erőszak, valamint a halálbüntetés ellen évek óta harcoló Nargesz Mohammadi iráni aktivista kapta idén az emberi jogokért folytatott küzdelem talán legnagyobb elismerését. A Nobel-békedíj ismét felhívja a figyelmet az Iránban zajló tüntetésekre, a nők szabadságjogainak hiányára és az elnyomó rezsimre, amely épp egy évvel ezelőtt kapott igazán nagy nyilvánosságot.
Az eset felidézi Mahsza Amini tavalyi tragikus halálát, ami országos tiltakozást váltott ki.
Iránban ismét őrizetbe vették Naszila Marufián ismert újságírónőt szerda reggel.
A kormányellenes tüntetések miatt őrizetbe vett embereket is érintheti a döntés.
A parlament javaslata szerint a szabálysértő nőket először szöveges üzenetben figyelmeztetnék, a visszaesőket pedig pénzbírsággal büntetnék.
Két Franciaországban praktizáló, iráni származású orvos beszélt arról a francia közmédiának, hogyan akadályozza hazájukban élő kollegáikat hippokratészi esküjük betartásában a hatóságok. Egyre több orvos kényszerül arra, hogy halotti bizonyítványokat hamisítson, és már a kórházakon belül sem érzik magukat biztonságban.
Rendre máshol vannak a kórházba kerülő női és a férfi tüntetők testén a lövedéknyomok. Elterjedt gyakorlat a tüntetők szemen lövése is.
Mohszen Sekarit mint „az Isten, illetve az állam ellen hadakozó bűnöst” ítélték halálra, zárt ajtók mögött.